SONOS KWARTET to cztery osobowości, cztery różne instrumenty i temperamenty. W zespole flet swoim brzmieniem poszerza możliwości sonorystyczne grupy instrumentów smyczkowych. A grupa ta jest wyjątkowa - to trzon, znanej w Polsce i w Europie, Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO.

Z orkiestrą tą oraz z innymi grupami muzycznymi członkinie SONOS KWARTET występowały na ważnych festiwalach muzycznych, takich jak: Warszawska Jesień, Sacrum Profanum, Festiwal Muzyki Filmowej, Festiwal Prawykonan, Open'er Festival, Jazz Jamboree, Ostrava Days, Festiwal Muzyki Współczesnej w Nowym Jorku. Koncertowały w Polsce, Europie i poza jej granicami: Stany Zjednoczone, Brazylia, Chiny. Swoje umiejętności w grze  solowej, kameralnej i orkiestrowej doskonaliły na studiach podyplomowych i kursach mistrzowskich (m.in. Strasbourg i Londyn) prowadzonych przez Wandę Wiłkomirska, Kurta Levina, Christopha Wynekena, Matsa Lidstroma, Johna Walza, Mario Caroli i Claire Gentilhomme. Instrumentalistki mają na swoim koncie wiele nagrań muzyki współczesnej, klasycznej i filmowej dla polskich i zagranicznych wytwórni. Są laureatkami konkursów międzynarodowych solowych jak i kameralnych oraz stypendystki, m.in. Ministra Kultury i Marszałka Województwa Śląskiego.

Swoją działalność SONOS KWARTET rozpoczął koncertem z muzyką polską w Moskwie na zaproszenie Instytutu Polskiego. Poza koncertami, które przedstawiają publiczności ciekawe aranżacje utworów klasycznych, zespół angażuje się w projekty łączące muzykę ze słowem, tańcem, eksplorując nowe obszary muzyczne.
Jednym z takich przedsięwzięć jest bajka muzyczna, która powstała przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury
i Dziedzictwa Narodowego. "Historia pewnej melodii" to bajka muzyczna do słów Katarzyny Prudło - na co dzień aktorki teatru lalek " Ateneum"  oraz autorki licznych książek dla dzieci. Muzyke do spektaklu napisał Kamil Pawłowski.
Kolejne przedsięwzięcie Flamenco Project, które ma na celu zaprezentowanie muzyki flamenco, jest owocem współpracy
Sonos Kwartetu z Grzegorzem Skibą i Krzysztofem Nowakowskim. Z projektami tymi Sonos Kwartet występował m.in. w NOSPRze, Mediatece czy też w Radio Katowice. SONOS KWARTET brał udział w przedstawieniu z okazji ŚDM pt. "Święty z Wadowic- Jan Paweł II" w reżyserii Michała Zabłockiego, współpracując z artystami: Czesławem Mozilem, Natalia Niemen, Magda Steczkowska, Andrzejem Lampertem, Kubą Badachem.

Instrumenty smyczkowe, na których grają instrumentalistki to instrumenty zabytkowe, zakupione ze środków
Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Muzycy:
Małgorzata Hlawsa - flet
Marta Huget-Skiba - skrzypce
Anna Grzybała - altówka
Joanna Urbańska-Mikszta - wiolonczela

 

 

2020 © SONOS Kwartet. Wszelkie prawa zastrzeżone | Wykonanie: fdgstudio.net