Muzycznik - Kwartet Sonos

Cykl koncertów rodzinnych z muzyką kameralną o zróżnicowanej tematyce i edukacyjnym charakterze.” Podróż przez wieki”, „Super podróż z superbohaterami”, „ Podróż z nutami w walizce”, „Podróż do krainy tańca”, „ Romantyczna podróż, czyli lato z Adasiem i Marylką”, „Podróż między wierszami” oraz „Kosmiczna podróż” to koncerty z udziałem Kwartetu Sonos oraz Asi Miny i Katarzyny Prudło.

 

Autorka scenariusza, Katarzyna Prudło, aktorka Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum, a także  autorka tomików wierszy dla dzieci „Bo widzisz mamusiu”,  „Sekrety małej poduszki”, „Wielka chmura, brat i ja”, postanowiła uwikłać muzyków ( Sonos Kwartet i gościnnie Bartłomiej Merta na perkusji ) w kryminalną zagadkę oraz wprowadzić przy tym młodych widzów w świat instrumentów i pojęć muzycznych. Na czym polega to zadanie, dowiecie się, uważnie śledząc przedstawienie.


Joanna Bronisławska (ASI MINA)
Artystka, muzyk, pedagog, animatorka kultury, aktywistka, związana z niezależną wytwórnią mik.musik.! Członkini zespołów Mołr Drammaz i The Complainer, które współtworzyła z bratem Wojciechem Kucharczykiem. Na koncie ma wiele koncertów i akcji artystycznych w kraju i za granicą. Od ponad 20 lat zajmuje się pozasystemową edukacją muzyczną. Prowadzi liczne autorskie warsztaty muzyczne. Współpracuje z wieloma artystami z kraju i ze świata. Była kuratorem sceny dziecięcej EUgeniusz, która odbyła się w 2011 roku w Warszawie z okazji Inauguracji Przewodnictwa Polski w Radzie UE. Z tej okazji nagrała płytę Wybiegły! z 40 osobową młodzieżową orkiestrą dętą. W 2011 i 2014 roku nominowana do tytułu KULTURYSTA ROKU – nadawanego przez Trójkę Program Trzeci Polskiego Radia. Jest członkiem rady programowej UNESCO, odkąd Katowice dołączyły do sieci Miast Kreatywnych w dziedzinie muzyki. Od 2016 roku na zaproszenie Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów tworzy MUZYKODROM – stacje lotów muzycznych, miejsce gdzie odbywają się cykliczne warsztaty pracy z dźwiękiem. Od stycznia 2017 roku prowadzi cykl audycji dla dzieci i rodziców Aukso4Kids we współpracy z Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy AUKSO. Lubi ludzi. Ciągle gdzieś biegnie. Dużo rozmyśla.

Sonos Kwartet - Kwartet smyczkowy, muzyka klasyczna

Małgorzata Hlawsa / flet
Marta Huget-Skiba / skrzypce
Anna Grzybała / altówka
Joanna Urbańska-Mikszta / wiolonczela

2022 © SONOS Kwartet. Wszelkie prawa zastrzeżone | Wykonanie: fdgstudio.net