Bajka - Kwartet Sonos

Bohaterem bajki muzycznej ”Historia pewnej melodii” jest grajek, ubogi podwórkowy muzykant ( Paweł Tyszkiewicz ). Choć jest samotny i niewiele posiada, nie traci  pogody ducha, dopóki ma ukochaną melodię -  jego największy skarb. Pewnej nocy zostaje ona jednak podstępnie skradziona. Nikt nie widział sprawcy, ale podejrzenia padają na czterogłowego smoka, który podobno grasuje w okolicy. Grajek postanawia go odnaleźć i pokonać. Wyrusza w drogę, prowadzony śladami melodii i radami napotkanych postaci. Kotka (Lena Kowalska), babcia i dozorca starają się pomóc chłopcu, barwnie opowiadając o groźnym potworze.

Autorka scenariusza, Katarzyna Prudło, aktorka Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum, a także  autorka tomików wierszy dla dzieci „Bo widzisz mamusiu”,  „Sekrety małej poduszki”, „Wielka chmura, brat i ja”, postanowiła uwikłać muzyków ( Sonos Kwartet i gościnnie Bartłomiej Merta na perkusji ) w kryminalną zagadkę oraz wprowadzić przy tym młodych widzów w świat instrumentów i pojęć muzycznych. Na czym polega to zadanie, dowiecie się, uważnie śledząc przedstawienie.

Walor edukacyjny spektaklu przyczynia się do poszerzenia świadomości młodych odbiorców. Kompozytor, Kamil Pawłowski, współpracujący m.in. z Teatrem Komedia we Wrocławiu, Centrum Sztuki i Dziecka w Poznaniu, Śląskim Teatrem Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach, zabiera nas w piękną muzyczną podróż, stopniowo odkrywając pewną tajemnicę….

Reżyserem spektaklu jest Grzegorz Eckert, aktor Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum i krakowskiego Teatru Bez Rzędów.  Scenografię stworzyła Anna Wójcik

 

Sonos Kwartet - Kwartet smyczkowy, muzyka klasyczna

Małgorzata Hlawsa / flet
Marta Huget-Skiba / skrzypce
Anna Grzybała / altówka
Joanna Urbańska-Mikszta / wiolonczela

2022 © SONOS Kwartet. Wszelkie prawa zastrzeżone | Wykonanie: fdgstudio.net